СтаттяСайт з www і без www, склейка доменів

Мабуть ви помітили що в інтернеті існують сайти з wwwі без www, тобто адреса сайту може бути, наприклад, www.ваш_сайт.com.ua або ваш_сайт.com.ua. Таким чином один і той же сайт існує за двома адресами, а це погано з точки зору просування сайту, оскільки дублюється контент, що негативно впливає на ранжування пошуковими системами. Також зовнішні посилання на сайт можуть бути у форматі www.ваш_сайт.com.ua, а ви при цьому хотіли б розкручувати ваш_сайт.com.ua, виходить що ваша робота зі зовнішніми посиланнями на сайт не приносить ніякої користі.
Ваше завдання – однозначно вказати пошуковим системам який сайт вважати головним, сайт з www чи без www, тобто зробити склейку доменів. Якщо у вас не щойно створений сайт, потрібно добре подумати який домен є головним, обов’язково перевірте сторінки якого домену краще заіндексовані в пошукових системах. Зробити це дуже просто: у вікні пошуку Google чи Yandex введіть site:ваш_сайт.com.ua. Який домен сайту, з www чи без www, переважає у пошуковій видачі, той і є головним.

Щоб вказати для Yandex головне дзеркало сайту потрібно в файлі robots.txt, який знаходиться в кореневій директорії сайту, в секції  User-agent:Yandex додати директиву Host:ваш_сайт. Директива Host є міжсекційною, тобто вона буде прочитана незалежно від місця розміщення, але все таки краще розмістити її в групі, що починається з  User-agent безпосередньо після директив Dissalow (Allow). Детально про директиву Host можна прочитати в довідці Yandex.

Оскільки директива Host не гарантує вибір вказаного дзеркала, тому заходимо в Яндекс Веб-майстер і в меню Налаштування індексування вибираємо підменю Головне дзеркало, де вказуємо головний домен сайту для Yandex.

головний домен для Yandex

Для Google склейка доменів трохи відрізняється. Щоб вказати Google який сайт, з www чи без www, є головним потрібно редагувати файл .htaccess. Цей файл знаходиться в кореневій директорії сайту (якщо немає – створюємо), відкриваємо його за допомогою будь-якого текстового редактора і додаємо код:

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.ваш_сайт\.com.\ua$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://ваш_сайт.com.ua/$1 [R=301,L]

Якщо після додавання цього коду при доступі до сайту виникає помилка “Internal Server Error. The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your”, то замість попереднього коду в .htaccess потрібно прописати такий код:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.ваш_сайт.com$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://ваш_сайт.com/$1 [R=301,L]т

Таким чином налаштовується 301 редірект (переадресація) з сайту з www на сайт без www. До речі, існує спосіб зробити склейку доменів без редагування файлу .htaccess – в панелі управління хостера (компанії, яка надає послуги хостингу) вказати необхідну переадресацію.

склейка доменів

Також рекомендую в Інструментах для веб-майстра Google зайти в Налаштування сайту і вказати який домен є головним для Google.

головний домен для Google

Після цього на вашу e-mail адресу прийде ось таке підтвердження:

головний домен для Google, підтвердження

Як бачите, склейка доменів – це просто, але чомусь багато веб-майстрів ігнорують такий важливий для SEO крок. Знаючи що сайт з www і без wwwце два різні сайти і зробивши 301 редірект, можна значно покращити результати у пошуковій видачі.