СтаттяXML sitemap - модуль для створення карти сайту на Drupal

XML sitemap - один з найнеобхідніших модулів Drupal для SEO, використовується для створення sitemap.xml - карти сайту, яка допомагає пошуковим системам швидше та в повній мірі, не залишаючи без уваги жодної сторінки, індексувати ваш сайт. Модуль XML sitemap складається з декількох підмодулів, що дає можливість створювати карту сайту окремо для контенту, меню, термінів таксономії чи профілів користувачів.

Ми вже зрозуміли що створення sitemap є дуже корисною справою для просування сайту, але як встановити та налаштувати Drupal модуль XML sitemap

Спочатку завантажуємо модуль звідси

скачати XML sitemap

Тепер заходимо в адмін панель нашого сайту, в верхньому меню вибираємо Модулі і натискаємо Встановити новий модуль.

верхнє меню адмін панелі сайту

встановити новий модуль

 Вибираємо завантажений раніше модуль XML sitemap і натискаємо Встановити.

завантаження модуля на сайт

Як бачимо, процес інсталяції модуля пройшов успішно.

процес інсталяції модуля

Далі повертаємося в адмін панель сайту, знову заходимо в меню Модулі і бачимо що з'явився новий блок модулів XML sitemap, в якому містяться багато підмодулів. Ставимо галочки навпроти тих, які хочемо увімкнути, прокручуємо сторінку вниз і натискаємо Зберегти налаштування.

модуль XML sitemap

  • XML sitemap – генерує sitemap.xml
  • XML sitemap engines – сповіщає пошукові системи про карту сайту;
  • XML sitemap menu - додаємо лінки меню в карту сайту;
  • XML sitemap node – додаємо інформацію про ноди;
  • XML sitemap taxonomy – додаємо інформацію про терміни таксономії.

Переходимо безпосередньо до налаштування модуля XML sitemap. 

налаштувати модуль XML sitemap

Натискаємо Налаштувати і вибираємо у правому верхньому куті вкладку Пошукові системи, ставимо галочки навпроти тих пошукових систем для яких хочемо надсилати наш sitemap.xml і вибираємо як часто це потрібно робити, зберігаємо налаштування. 

налаштування модуля для пошукових систем

Тепер нам потрібно визначитися що повинно міститися в карті сайту: головна сторніка, меню, наші матеріали чи, можливо, терміни таксономії. Для того щоб, наприклад, статті відображались в sitemap потрібно зайти Структура - Типи матеріалів і вибрати Редагувати навпроти Article.

редагувати статтю

На сторінці редагування внизу в полі XML sitemap дозволяємо додавання матеріалів типу Article до карти сайту та вказуємо пріоритет, тобто які посилання в sitemap будуть в першу чергу індексуватися пошуковими системами. Зберігаємо зміни.

увімкнення і пріоритет для статті

Аналогічним способом до карти сайту можна додати інший тип матеріалів, вибране меню чи термін таксономії.

Все, карта сайту вже майже готова. Потрібно лише зайти в налаштування модуля XML sitemap, вибрати вкладку Перебудувати лінки, і перебудувати sitemap.

Таким чином, за допомогою модуля Drupal для створення карти сайту XML sitemap ми створили карту сайту, яка покращить індексацію потрібних нам лінків. Sitemap знаходиться в корневій директорії сайту і переглянути її можна набравши в браузері http://назва_сайту/sitemap.xml. Щоб пошуковий робот Google швидше знайшов нашу карту сайту і відповідно пришвидшив індексацію лінків, які в ній знаходяться, можна додати sitemap.xml до Google Webmasters.